© 2020 Super zabawa

Tęcza Grimms

Dlaczego warto kupić dziecku tęcza grimms do zabawy?

- 3 lipca 2020

Tęcza grimms (https://www.bee.pl/kolorowa-tecza-6-elementowa-1-grimms_p1150815.html) jest od dawna na liście popularnych zabawek. Naprawdę warto wydać pieniądze i pobawić się z dzieckiem taką zabawką. Warto podkreślić, że oferuje wiele możliwości do zabawy dla dzieci w każdym wieku.

Dlaczego warto zdecydować się na tęczę grimms?

Po pierwsze, to nie jest zabawka dla wszystkich dzieci. Jeśli dziecko nie ma zbyt wielu drewnianych zabawek, może nie zrozumieć ich potencjału. Jest to zabawka, która silnie oddziałuje na wyobraźnię i kształci drobne zdolności motoryczne. Po drugie, ta zabawka jest przeznaczona do zabawy z rodzicami. Przynajmniej na początku nie wydaje się, aby wiele dzieci wyciągnęło zabawkę z półki i samodzielnie wymyśliło tę skomplikowaną strukturę. Tęcza grimms potrzebuje wprowadzenia.

W jakim wieku tęcza grimms się sprawdzi?

Teoretycznie, jest to zabawka od urodzenia (istnieje wersja czarno-biała, ale moim zdaniem, wersja kolorowa ma największy potencjał. Z małym siedzącym dzieckiem można się już bawić, na przykład tocząc pod nim piłkę. Ale tak naprawdę rodzice powinni mieć pomysł, jak się nią bawić, bo takie małe dziecko nie będzie w stanie wykorzystać potencjału tej zabawki. Najlepszy wiek, aby kupić tęczę i w pełni wykorzystać jej potencjał, to 2 lata. Jest to najczęstszy wiek wrażliwości na naukę kolorów i ta zabawka jest do tego idealna. W jakim wieku dziecko może się nią bawić? Może nawet do 10-12 lat.

Dlaczego tęcza grimms jest wyjątkowa na tle innych drewnianych zabawek?

Na półkach mamy mnóstwo drewnianych zabawek i właściwie żadna z nich nie jest tej samej jakości co ta marka. Wszystkie elementy są wykonane z drewna, ale bardzo lekkie. Taka tęcza grimms wykonana jest z drewna lipowego i jest malowana w unikalny sposób (elementy są zanurzone w farbie, dzięki czemu drewno wchłania kolor). Przez co farba nie odkleja się od drewna. Zabawka ta jest trochę szorstka i matowa.

Jak się bawić tęczą grimms?

Tęcza grimms daje wiele okazji do zabawy. Wymaga to dużej pomocy ze strony rodziców, szczególnie na początku. Dziecko buduje wieżę i rozbija ją. Naprawdę warto się bawić z dzieckiem. Szukajmy mnóstwo zabawnych pomysłów i wykorzystujemy je. Tęcza grimms jest świetna do nauki kolorów. Możemy je nazwać, porównać i pomalować według odcienia. Ogranicza nas tutaj tylko nasza wyobraźnia. Elementy mogą być wykorzystane do budowy niesamowitych konstrukcji, które nie mogą pochodzić z innych zabawek. Tęcza może służyć do zrobienia zjeżdżalni, tunelu, willi, itp. Inne zabawki tej marki pasują do tęczy i doskonale ją uzupełniają.

Dziecko zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Next Post:

Tęcza Grimms